Shayda 2023 online film izle

Shayda, dayanıklılık ve umut temalarını yaşatan 2023 yapımı bir drama filmi:

Konu: Hikaye, altı yaşındaki kızı Mona ile birlikte kendisine kötü davranan kocasından kaçan İranlı genç kadın Shayda’nın etrafında dönüyor. İran Yeni Yılı (Nevruz) sırasında Avustralya’daki bir kadın sığınma evine sığınıyorlar. Kendilerine yeni bir hayat kurmaya çalışan Shayda, kendisini ve Mona’yı görüşmediği kocasından korumak için hukuk sisteminde yol alır.

Yönetmen ve Oyuncular: Film, İranlı-Avustralyalı film yapımcısı Noora Niasari tarafından yazılmış, yönetilmiş ve ortak yapımcılığını üstlenmiştir. Shayda’nın başrolünü Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan İranlı ünlü aktris Zar Amir Ebrahimi canlandırıyor.

Eleştirel Karşılama: Shayda, güçlü performanslarından, özellikle de Ebrahimi’nin kararlı bir anneyi canlandırmasından ötürü övgüler aldı. Eleştirmenler ayrıca filmin aile içi şiddeti ve güvenli bir sığınak arayan göçmenlerin karşılaştığı mücadeleleri gerçekçi bir şekilde tasvir etmesini de övüyor.

İlginç bulabileceğiniz bazı ek ayrıntılar şunlardır:

  • Festivaller: Filmin prömiyeri Ağustos 2023’te Melbourne Uluslararası Film Festivali’nde yapıldı ve İsviçre’deki Locarno Film Festivali’ni kapatarak uluslararası tanınırlık kazandı.
  • Tür: Dram, Gerilim

Yeni Filmler

Tavsiye Edilenler

+ There are no comments

Add yours