“Kır Zincirlerini” olarak da bilinen Unleashed (2005) , bir Fransız aksiyon suç drama filmidir. İşte hikaye:

  • Danny (Jet Li): Doğumundan itibaren kafes benzeri bir ortamda, acımasız bir suç patronu olan Bart (Bob Hoskins) tarafından büyütülen Danny, acımasız bir dövüş makinesi olarak eğitilir. Şiddetin ve körü körüne itaatin ötesinde dünya hakkında hiçbir şey bilmiyor.

  • Bir Dönüm Noktası: Bart’ın arabadan geçerken yaralanması sonucu Danny’nin hayatı büyük bir değişime uğrar. Kaostan kaçan Danny, kör bir piyano akortçusu olan Sam’e (Morgan Freeman) rastlar . Sam, Danny’ye acıyarak ona barınak ve nezaket teklif ediyor.

  • İnsanlığı Öğrenmek: Sam’in ilgisi ve müziği sayesinde Danny, ilk kez insani bağı deneyimlemeye başlar. Duyguları, şefkati ve savaşmanın ötesindeki dünyayı öğrenir .

  • Geçmişi Çözmek: Danny , Sam’in yardımıyla geçmişinin parçalarını birleştirmeye başlar. İçinde bir kadın resmi bulunan bir madalyon keşfeder ve gerçek kimliğini bulma arzusunu ateşler.

  • Geçmişle Yüzleşmek: Danny, Bart’la yüzleşerek geçmişi ve madalyon hakkında cevaplar ister. Bu, Danny’nin acımasız eğitimi ile Sam’den öğrendiği yeni keşfettiği insanlık arasında seçim yapmak zorunda kalacağı şiddetli bir hesaplaşmaya yol açar.

İncelenen Temalar:

  • Film şiddete karşı şefkat , insan ilişkilerinin gücü ve özgürlük ve kimlik mücadelesi temalarını araştırıyor.

Not: 2009’da gösterime giren “Unleashed” adlı başka bir film daha var, ancak bu özet, Jet Li ve Morgan Freeman’ın rol aldığı 2005 yapımı filme atıfta bulunuyor.

Kır Zincirlerini izle

 

Yeni Filmler

Tavsiye Edilenler

+ There are no comments

Add yours