Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya (2019) Film Konusu

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya, 2010 yapımı Ejderhanı Nasıl Eğitirsin ve 2014 yapımı Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 filmlerinin devamı olan animasyon, macera ve fantastik filmidir. Film, Dean DeBlois tarafından yönetilmiş ve William Joyce ve DeBlois tarafından yazılmıştır.

Filmin konusu:

Berk adası Vikingleri ve ejderhaları artık barış içinde birlikte yaşıyorlar. Fakat, Dişsiz adında bir Gecenin Öfkesi ejderhası, yeni bir dişi ejderha olan Işık Öfkesi ile tanışır ve ona aşık olur. Işık Öfkesi’nin peşinde olan ejderha avcısı Drago Bludvist, Berk’e saldırır ve Vikingleri ve ejderhaları tehlikeye atar.

Hıçkırık ve Dişsiz, ejderhaları kurtarmak ve barışı korumak için gizemli bir ejderha dünyası olan Gizli Dünya’ya gitmek zorundadır. Yolculukları sırasında birçok zorlukla karşılaşırlar ve ejderhalar ve Vikingler arasındaki dostluğun ne kadar önemli olduğunu tekrar anlarlar.

Filmin ana temaları:

  • Dostluk: Hıçkırık ve Dişsiz arasındaki dostluk filmin merkezinde yer alıyor. Bu dostluk, her türlü zorluğun üstesinden gelmelerine yardımcı oluyor.
  • Aile: Filmde aile ve sevdiklerini korumak için yapılan fedakarlıklar da işleniyor.
  • Sorumluluk: Hıçkırık, Berk’in şefi olarak Vikingleri ve ejderhaları korumakla yükümlüdür. Bu sorumluluğu yerine getirmek için zor kararlar vermek zorundadır.
  • Çevre: Filmde doğanın korunması ve ona saygı duyulması gerektiği mesajı da veriliyor.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya, izleyicileri heyecanlandıracak, duygulandıracak ve düşündürecek bir film.

Yeni Filmler

Tavsiye Edilenler

+ There are no comments

Add yours