Hayalet Avcıları: Ürperti 2024 online film izle
Hayalet Avcıları: Ürperti (Ghostbusters: Afterlife) 2021 yapımı bir Amerikan doğaüstü komedi filmidir. Jason Reitman tarafından yönetilen film, senaryoyu Gil Kenan ile birlikte yazmıştır. Film, 1984 yapımı Hayalet Avcıları ve 1989 yapımı Hayalet Avcıları 2’nin devamı ve Hayalet Avcıları serisinin dördüncü filmidir.

Filmin konusu, tek başına bir anne ve iki çocuğunun küçük bir kasabaya taşınmaları ve burada orijinal Hayalet Avcıları ile bağlantıları olduğunu ve dedelerinin geride bıraktığı gizli mirası keşfetmeleridir.

Filmin ana karakterleri ve rolleri:

Callie Spengler: Carrie Coon tarafından canlandırılan, Egon Spengler’ın kızı ve Trevor ve Phoebe’nin annesi.
Trevor Spengler: Finn Wolfhard tarafından canlandırılan, Callie’nin oğlu ve Phoebe’nin ağabeyi.
Phoebe Spengler: McKenna Grace tarafından canlandırılan, Callie’nin kızı ve Trevor’ın küçük kardeşi.
Lucky: Paul Rudd tarafından canlandırılan, Callie’nin yeni kasabadaki komşusu ve Phoebe’nin öğretmeni.
Gozer the Gozerian: Hayalet Avcıları’ndan geri dönen ve bu sefer de kahramanlarımızın karşısına çıkan iblis.
Filmin çekimleri:

Hayalet Avcıları: Ürperti filmi, Kanada’nın Calgary şehrinde çekilmiştir. Filmin çekimleri 2020 yılının Temmuz ayında başlamış ve Ekim ayında sona ermiştir.

Filmin gösterimi:

Hayalet Avcıları: Ürperti filmi, 19 Kasım 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girmiştir. Film, Türkiye’de ise 18 Kasım 2021’de gösterime girmiştir.

Filmin gişesi:

Hayalet Avcıları: Ürperti filmi, dünya çapında 204,3 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiştir.

Filmin eleştirileri:

Hayalet Avcıları: Ürperti filmi, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler almıştır. Film, nostaljik ögeleri, mizahı ve oyunculuk performansları ile beğeni toplamıştır.

Filmin ödülleri:

Hayalet Avcıları: Ürperti filmi, 2022 Saturn Ödülleri’nde En İyi Korku Filmi kategorisinde aday gösterilmiştir.

Film hakkında ilginç bilgiler:

Hayalet Avcıları: Ürperti filmi, Ivan Reitman’ın oğlu Jason Reitman tarafından yönetilmiştir. Ivan Reitman, 1984 ve 1989 yapımı Hayalet Avcıları filmlerinin de yönetmenliğini yapmıştır.
Filmin senaryosunda, orijinal Hayalet Avcıları filmlerinden bazı karakterler de yer almaktadır. Bu karakterler arasında Egon Spengler, Ray Stantz, Peter Venkman ve Winston Zeddemore yer almaktadır.
Hayalet Avcıları: Ürperti filmi, orijinal Hayalet Avcıları filmlerine birçok gönderme ve referans içermektedir.
Sonuç:

Hayalet Avcıları: Ürperti filmi, nostaljik ve eğlenceli bir film arayanlar için iyi bir seçimdir. Film, mizahı, aksiyonu ve duygusal sahneleri ile izleyicileri eğlendirmeyi ve duygulandırmayı başarıyor.

Ghostbusters: Frozen Empire izle ⭐ Hayalet Avcıları: Ürperti 2024 Filmi Türkçe Dublaj Full izle ⚡ Komedi Filmleri Fantastik Filmleri Macera Filmleri türünde olan 2024 yılında vizyona giren filmi sitemizden Türkçe Altyazılı olarak izleyin.

Yeni Filmler

Tavsiye Edilenler

+ There are no comments

Add yours